Tanítók Egyesületének XXIV. szakmai konferenciája

Kedves Kollégák, kérünk benneteket osszátok meg a programot!
Köszönjük!
Várunk benneteket szeretettel a konferenciánkra! Íme a program!

Időpontja: 2016. április 21. csütörtök 10 óra
Helye: Budapesti Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Ált. Isk. és Gimnázium
Budapest, Horváth Mihály tér 8. VIII. ker.
„A mese nem racionális úton készít fel a felnőtti létre, a felnőtt döntésekre, hanem mágikus, irracionális módon. Nem a problémamentes élet ígéretét kapjuk meg tőle, hanem annak a reményét, hogy még a legkisebbek, a legesendőbbek is boldogulnak, ha adottságaikat és lehetőségeiket mozgósítják, ha nem hátrálnak meg az akadályok, megpróbáltatások előtt.”
( Kádár Annamária)

_MG_6468
9-10 óráig
alsó tagozatos bemutató órák (1.-4.-osztály) – magyar nyelv és irodalom, matematika, környezetismeret, vizuális nevelés, ének-zene, testnevelés tantárgyakból ( részletes beosztás később)
10- 10.30 Napos- Holdas mesemondók
Előadó: Gregus László – Bumberák Maja mesemondók
10 .30 – 11.30 A mesétől a meseregényig
Alcím: A mesék helye és szerepe alsó tagozaton
Előadó: Dr. Gombos Péter a Kaposvári Egyetem egyetemi adjunktusa.
11 .30 – 12.30 Népmese-élmény – népmesék élményszerű feldolgozásának lehetőségei az iskolában
Előadó: Dr. Gajdó Tamásné dr. Gődény Andrea PhD adjunktus – Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar. Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszék,
12.30 – 13.00 Ebéd – kávé szünet
13.00 – 14.00 Az önbecsülés és a küzdőképesség megalapozása gyermekkorban
Előadó: Kádár Annamária pszichológus – Babes-Bolyai Tudományegyetem
14. 00 – 15.30 MŰHELYMUNKA
1. „ Nyitva van az aranykapu?! – Népmesekincstár Mesepedagógia eszközei és módszerei a különböző intelligencia területek, a készség és képességfejlesztés szolgálatában.”
• Előadó : Bajzáth Mária Meseközpont Alapítvány szakmai vezetője , drámapedagógus,
2. Mese feldolgozás technikái rajz órán
• Előadó: Zele János vezető tanár
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Ált. isk. és Gimnázium
E-mail címünk : tanitokegyesulete@gmail.com
Posta cím: – Tanítók Egyesülete 1082 Bp. Horváth Mihály tér 8.
A résztvevőknek a továbbképzési pontszámba beleszámító igazolást adunk.
A konferencia részvételi díja: 4000 Ft, melyet a következő számlaszámra kérünk átutalni 61200292-12016088 /Polgári Takarékszövetkezet/ – Tanítók Egyesülete. Az átutalást kérjük legkésőbb 2016 .április 15 – ig befizetni , s erről befizetési igazolást felmutatni – csak a befizetést igazolásával tudjuk elfogadni az előzetes regisztrációs díjat.
Természetesen a helyszínen is lehet készpénzzel fizetni.