Tanítók Egyesületének XXIII. szakmai konferenciája

Időpontja: 2015. november 19. csütörtök 10 óra

Helye: Budapesti Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Ált. Isk. és Gimnázium
Budapest, Horváth Mihály tér 8., VIII. ker.

_MG_6468„Ha hajót akarsz építeni, ne hívj össze embereket, hogy tervezzenek, szervezzék meg a munkát, hozzanak szerszámokat, vágjanak fát, hanem keltsd fel bennük a vágyat a nagy, végtelen tenger iránt.” (Antoine de Saint-Exupéry)

A mostani konferenciánk előadásai a részképességek fejlesztésének módjai, technikái köré szerveződtek

8-10 óráig

alsó tagozatos bemutató órák (1–4. osztály) – magyar nyelv és irodalom, matematika, környezetismeret, vizuális nevelés, ének-zene, testnevelés tantárgyakból (részletes beosztás később)

10.10 – 11.00   Az alkotás beépítése az oktató-nevelő munkába.
Előadó: L. Ritók Nóra igazgató, művész tanár- Igazgyöngy alapítvány, Művészeti Iskola

11 .00 – 12.00 Figyelemfejlesztő tréningprogram sokoldalú alkalmazásának bemutatása és kipróbálása

Előadó: dr. Torda Ágnes főiskolai docens, gyógypedagógiai – klinikai gyermek szakpszichológus

12.00–12.40 Ebéd – kávé szünet

12.40–13.40   A bevezető- kezdő szakasz nevelési-oktatási feladatai, módszerei – másképp, máshogyan
Előadó: Lányi Marietta – Gyermekek Háza igazgatója

14.00–15.30 MŰHELYMUNKA

Varázsoljunk az alsó tagozaton Bosnyák Viktória könyveivel
Előadó: Bosnyák Viktória író

„Felfedezés- tapasztalás- elsajátítás” – a részképességek fejlesztésnek sokszínű gyakorlata a magyar nyelv és irodalom tanítása során (1–4 évf.)
Előadó: Montovay Beáta – tanító, Gyermekek Háza

– Mind Lab- módszertan a gondolkodási képességek fejlesztésére stratégiai játékok segítségével
Előadó: Sugár Iván igazgató

– KUVIK – tankönyveken túlra vezető készségfejlesztő oktatási eszköz
Előadó:  Fehér Éva – Kecskeméti Tanítóképző Főiskola módszertan tanárja

E-mail címünk: tanitokegyesulete@gmail.com
Postacím: Tanítók Egyesülete, 1082 Bp. Horváth Mihály tér 8.

A résztvevőknek a továbbképzési pontszámba beleszámító igazolást adunk. A konferencia részvételi díja: 4000 Ft, melyet a következő számlaszámra kérünk átutalni 61200292-12016088 (Polgári Takarékszövetkezet), Tanítók Egyesülete.
Az átutalást kérjük legkésőbb 2015. november 15-ig befizetni, s erről befizetési igazolást felmutatni – csak a befizetést igazolásával tudjuk elfogadni az előzetes regisztrációs díjat.

Természetesen a helyszínen is lehet készpénzzel fizetni.
A regisztrációnál átvehetik a számlát a kollégák, amennyiben előre megírják kinek a nevére töltsük ki!