Elhunyt Ranschburg Jenő

Megrendülten olvastuk a hírt, hogy elhunyt Ranschburg Jenő pszichológus.
A Tanítók Egyesülete soron következő konferenciáján úgy terveztük, hogy előadóként vesz rész programunkon. Sajnos az élet úgy hozta, hogy nem ad elő többé nekünk, pedagógusoknak.
A konferencia programjáról olvasóinkat később értesítjük.

A Klub Rádió híre szerint gyors lefolyású betegség nyomán kórházba vitték vasárnap, és ma délután elhunyt a 76 éves pszichológus.

Ranschburg Jenő 1935. december 19-én született Budapesten Ranschburg Zoltán és Jónap Piroska gyermekeként.Budapesten a Madách Imre Gimnáziumban érettségizett. 1961-ben végzett a Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán, majd 1964-ben az ELTE bölcsészkarának pszichológia–magyar szakán. 1961-1963 között előbb Velencén, majd Budapesten dolgozott gyógypedagógus tanárként. 1963-1965 között az MTA Pszichológiai Intézetének tudományos munkatársa volt. 1965-1977 között az ELTE BTK pszichológiai tanszékének adjunktusa, majd docense. 1977-től az MTA Pszichológiai Intézetének osztályvezetője.